Bestseller
Celestron | Wysyłamy w 24h
Nasza cena: 939,00 zł

Producent: Celestron
Kod: ASTROMASTER 130EQ MD
Symbol u dostawcy: 31051
Średnia ocena: 2 5.0000 Teleskop Celestron AstroMaster 130 EQ-MD - oceń
Dostępność: Wysyłamy w 24h
Czas realizacji [dni]: od 2
Koszt dostawy: od 0,00 zł - zobacz wszystkie
 • Opis

  TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

  Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

  Seria teleskopów Celestron Astromaster przeznaczona jest dla początkujących obserwatorów nocnego nieba. Zastosowano tu kilka udogodnień, dzięki którym wejście w świat astronomii amatorskiej będzie proste i przyjemne. Teleskopy te oferują przystępną cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie.

  Astromaster 130 EQ to teleskop zwierciadlany Newtona o średnicy obiektywu 130 mm i ogniskowej 650 mm. Zwierciadło tej wielkości zbiera 345 razy więcej światła niż ludzkie oko - jest to największy model w serii. Przy światłosile f/5 jest to instrument, który doskonale sprawdzi się przy obserwacjach obiektów głębokiego nieba, takich jak gromady gwiazd, obiekty mgławicowe czy odległe galaktyki. Ponadto w teleskopie o tak krótkiej ogniskowej dobierając odpowiednie okulary możemy uzyskać bardzo szerokie pole widzenia. Teleskop ten bardzo dobrze sprawdzi się również przy obserwacjach jasnych obiektów Układu Słonecznego. Zobaczymy m.i. liczne detale na powierzchni Księżyca, plamy słoneczne (konieczne zastosowanie filtra słonecznego), pasy w atmosferze Jowisza oraz cztery księżyce Galileuszowe, pierścienie Saturna, fazy Wenus czy tarczę Marsa.

  Teleskop mocujemy na montażu paralaktycznym CG-2 przeznaczonym do obserwacji astronomicznych. Po odpowiednim ustawieniu montażu na północny biegun niebieski możemy w łatwy sposób podążać za obserwowanym obiektem w jego ruchu po nieboskłonie. Model Astromaster 130 EQ MD wyposażony jest w napęd w jednej osi, umożliwiający automatyczne śledzenie obiektu, co w dużym stopniu podnosi komfort obserwacji. Dzięki temu możemy również podjąć pierwsze próby wykonania zdjęć obiektów nocnego nieba. Nogi montażu są rozsuwane, całość zaś jest wystarczająco stabilna by minimalizować drgania podczas obserwacji. W zestawie znajdziemy dwa okulary oraz szukacz typu Red Dot dzięki któremu w prosty sposób możemy nakierować teleskop na interesujący nas obiekt. Dodatkowo w zestawie znajduje się płyta z oprogramowaniem The Sky Level 1.

  Teleskop ze względu na niewielką wagę idealnie nadaje się jako przyrząd przenośny, który możemy zabierać samochodem w rejony o lepszej przejrzystości powietrza z dala od miasta.

 • Dane techniczne

  Wyposażenie:
  • napęd do montażu
  • okular 1: 20 mm 1,25", 50° (33x)
  • okular 2: 10 mm 1,25", 50° (65x)
  • statyw: stalowy, nogi wysuwane 1.25"
  • stolik na akcesoria
  • szukacz: StarPointer
  Układ optyczny teleskopu: Newton
  Typ montażu: Paralaktyczny
  Apertura 130 mm
  Ogniskowa 650 mm
  Światłosiła 5,0
  Zasięg gwiazdowy 14,0 magnitudo
  Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego) 345 x
  Maksymalne użyteczne powiększenie 195 x
  Masa całkowita: 10,9 kg
  Rodzaj statywu: stalowy 1,25
  Długość tuby: 610 mm
  Sterowanie montażem: napęd osi R.A.
  Ogniskowe okularów / powiększenie: 20mm/32,5x, 10mm/65x
  Rodzaj wyciągu okularowego: zębatkowy
  Średnica wyciągu okularowego: 1,25 "
  Szukacz: red dot (StarPointer)
  Maksymalna zdolność rozdzielcza 1,08
  Powłoki: Aluminium
  Seria teleskopu: AstroMaster
  Okres gwarancji: 36 mies.
 • Opinie

  • -
   Elon,
   15.02.2018 napisał:
   Polecam ten teleskop na początek przygody z astronomią. Jest to mój pierwszy sprzęt. Za tą cenę nie spodziewałem się takiej jakości oraz wrażeń z obserwacji. Ogólnie polecam.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kacper,
   26.02.2014 napisał:
   Mam ten teleskop od ok. 3 miesięcy, teleskop działa bardzo dobrze, ale okulary są bardzo niskiej jakości. Okular 20 mm prostujący obraz rozpadł się ok. 1 miesiąca temu, a okular 10 mm. rozpadł się 3 dni temu. Polecam okular Delta Optical Planetary 12,5 mm, do tej pory obserwowałem tylko Księżyc, Słońce i Jowisza.z użyciem okularów z zestawu oglądałem Słońce na którym było widać tylko plamy, a na księżycu było widać ,,morza\ , a przy użyciu okularu 10 mm były widoczne także kratery. Okularem Delta Optical Planetary zobaczyłem Księżyc,Słońce i Jowisza , Używałem także Reduktora ogniskowej Delta Optical-GSO 0,5x 1,25\. Na Księżycu nawet z reduktorem były widoczne kratery, na Słońcu z reduktorem udało mi się zobaczyć tylko plamy, a bez niego także granulację , z Jowiszem na początku nie było najlepiej ponieważ pomyliłem go z Saturnem :) ze względu na duże odblaski wewnątrz okularu, ale po ograniczeniu ilości światła dochodzącej do okularu pierścienie na Jowiszu zniknęły, a przy powiększeniu 56 x zaczęły być widoczne trzy pasy równikowe i cztery księżyce. Ogólnie teleskop jest bardzo dobry, montaż prawie tak dobry jak teleskop ,a okulary są bardzo niskiej jakości.
   Ocena opinii: 0
  Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Poleć produkt