Celestron | Ostatnie sztuki
Nasza cena: 2 399,00 zł

Producent: Celestron
Kod: C-5 SC
Symbol u dostawcy: 52291
Średnia ocena: 2 5.0000 Teleskop Celestron C5 SC XLT - oceń
Dostępność: Ostatnie sztuki
Czas realizacji [dni]: od 1
Koszt dostawy: od 0,00 zł - zobacz wszystkie
 • Opis

  TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

  Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

  Jeżeli szukasz niewielkiego i lekkiego teleskopu o sporych możliwościach, to kompaktowe konstrukcje katadioptryczne zdecydowanie warte są rozważenia. C5 SC to teleskop Schmidta-Cassegraina o aperturze 5". Tubus waży zaledwie 3 kg i ma 330mm długości - trudno o bardziej mobilny teleskop.

  Teleskop Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 127 mm i ogniskowej 1250 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótszą ogniskowa niż teleskopy Maksutova o porównywalnej aperturze dzięki czemu są od nich bardziej uniwersalne. Tym bardziej, że w teleskopach tych można redukować światłosiłę do f/6,3 używając specjalnego reduktora ogniskowej, który mocujemy w wyciągu okularowym. Teleskopy SCT są krótkie, stosunkowo lekkie, przy dużych aperturach znaczenie praktyczniejsze w zastosowaniu niż teleskopy Newtona. Ustawianie ostrości odbywa się tak jak w teleskopach Maksutova przy pomocy pokrętła w tylnej ściance teleskopu, obrót pokrętła powoduje przesunięcie się zwierciadła takiego teleskopu w przód lub w tył co powoduje zmianę położenia ogniska na wyjściu tuby optycznej. Optyka teleskopu pokryta jest powłokami StarBright XLT, dzięki którym transmisja światła w porównaniu do tradycyjnych powłok wzrasta aż o 16%!

  Teleskop ten pozwala już na dość zaawansowane obserwacje Księżyca i planet, zaś pod ciemnym niebem pokaże liczne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady otwarte, gromady kuliste, mgławice planetarne czy jasne galaktyki. Mała minimalna odległość ostrzenia pozwala również na interesujące obserwacje dzienne. Celestron C5 SC jest doskonałym instrumentem wykorzystywanym w profesjonalnej fotografii przyrody, łatwe podłączenie aparatu (wystarczy odpowiedni T-adapter oraz T-Ring) zachęca nawet fotografów-amatorów do podjęcia próby uwiecznienia niezapomnianych widoków natury.

  Tubus wyposażony jest w standardową szynę dovetail, posiada również gwint 1/4" dzięki czemu można zamocować go na statywie fotograficznym. W zestawie jest również nasadka kątowa pryzmatyczna dająca obraz prosty, szukacz 6x30 oraz okular 25mm.

 • Dane techniczne

  Wyposażenie:
  • diagonal: 45°
  • okular: 25 mm (powiększenie: 50x)
  • szukacz: 8x20
  • Visual Back 1,25"
  • wodoodporna walizka wykonana z pianki
  Układ optyczny teleskopu: Schmidt-Cassegrain
  Typ montażu: Bez montażu
  Apertura 127 mm
  Ogniskowa 1270 mm
  Światłosiła 10,0
  Zasięg gwiazdowy 14,0 magnitudo
  Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego) 329 x
  Maksymalne użyteczne powiększenie 191 x
  Masa tubusu: 2,7 kg
  Masa całkowita: 2,7 kg
  Długość tuby: 330 mm
  Sposób mocowania tuby: Dovetail SW
  Ogniskowe okularów / powiększenie: 25mm/50x
  Rodzaj wyciągu okularowego: SCT/MAK
  Nasadka kątowa: pryzmatyczna 1,25" / 45 °
  Szukacz: optyczny 8x20
  Obstrukcja centralna 47 mm
  Maksymalna zdolność rozdzielcza 1,10
  Powłoki: StarBright XLT
  Seria teleskopu: XLT
  Okres gwarancji: 36 mies.
 • Opinie

  • -
   Diggi,
   01.06.2013 napisał:
   Znakomite własności optyczne, absolutny brak aberracji chromatycznej! Zdjęcia ostre i kontrastowe. Bardzo dobra współpraca z Sony A37. Tu link do kilku moich zdjęć http://postimg.org/gallery/26vfxhh6/ PS. Zdjęcia robione były z filtrem Delta Optical-GSO Skylight. Polecam!
   Ocena opinii: 0
  • -
   e.t.,
   01.08.2009 napisał:
   dlaczego ten sprzet jest taki drogi? naprawde jest takiej super jakosci? jaką ogniskową i światłosiłe otrzymam podpinając do niego lustrzanke z przelicznikiem 1.5x?
   Ocena opinii: 0
  Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Poleć produkt