Celestron | Niedostępny
Nasza cena: 759,00 zł

Producent: Celestron
Kod: POWERSEKKER 80EQ
Symbol u dostawcy: 21048
Średnia ocena: 7 5.0000 Teleskop Celestron PowerSeeker 80 EQ - oceń
Dostępność: Niedostępny
Czas realizacji [dni]: od 1
Koszt dostawy: od 0,00 zł - zobacz wszystkie
Cena katalogowa: 759,00 zł
 • Opis

  TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

  Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

  Seria teleskopów Celestron PowerSeeker została zaprojektowana by dać początkującemu astronomowi doskonałą kombinację jakości i ceny. Teleskopy Powerseeker, oferujące wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie są idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej.

  PowerSeeker 80EQ jest teleskopem soczewkowym zbierającym 128 razy więcej światła niż ludzkie oko. Posiada obiektyw o średnicy 80 mm i ogniskowej 900 mm - dzięki tym parametrom teleskop pokaże więcej, niż mniejsze modele o aperturze 60 czy 70mm. Dobrze sprawdza się jako sprzęt dla początkujących obserwatorów, umożliwiający ciekawe obserwacje Księżyca, Słońca (przy zastosowaniu odpowiedniego filtra słonecznego) i planet. W sposób podstawowy pokaże również jasne obiekty głębokiego nieba takie jak gromady gwiazd, obiekty mgławicowe czy odległe galaktyki.

  PowerSeeker 80EQ wyposażony jest w wyciąg okularowy 1,25". Jest to standard stosowany w niemal wszystkich konstrukcjach obecnych na rynku, dzięki czemu mamy możliwość doposażenia teleskopu w dodatkowe okulary o tej wielkości. Teleskop zamontowany jest na montażu paralaktycznym przeznaczonym do obserwacji astronomicznych - montaże tego typu, po prawidłowym ustawieniu na północny biegun niebieski, umożliwiają wygodne podążanie za obiektem w jego ruchu po niebie. Dodatkowo w zestawie znajdziemy nasadkę kątową 90° oraz okulary o ogniskowych 20 i 4 mm. W zestawie znajdziemy także soczewkę Barlowa 3x.

  Ze względu na wciąż niewielką wagę teleskop ten jest urządzeniem mobilnym, które bez żadnych problemów możemy zabrać ze sobą w rejony o niskim stopniu zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem.

 • Dane techniczne

  Wyposażenie:
  • okular 1,25" 20 mm (45x)
  • okular 1,25" 4 mm (225x)
  • pryzmat diagonalny 1,25" 90°
  • soczewka Barlowa 3x 1,25" (135x, 675x)
  • szukacz 5x24
  Układ optyczny teleskopu: Refraktor
  Typ montażu: Paralaktyczny
  Apertura 80 mm
  Ogniskowa 900 mm
  Światłosiła 11,3
  Zasięg gwiazdowy 13,3 magnitudo
  Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego) 131 x
  Maksymalne użyteczne powiększenie 160 x
  Masa całkowita: 9,0 kg
  Rodzaj statywu: aluminiowy
  Długość tuby: 965 mm
  Sterowanie montażem: pokrętła mikroruchów
  Ogniskowe okularów / powiększenie: 20mm/45x, 4mm/225x
  Rodzaj wyciągu okularowego: zębatkowy
  Średnica wyciągu okularowego: 1,25 "
  Nasadka kątowa: Lustrzana 90 °
  Szukacz: optyczny 5x24
  Maksymalna zdolność rozdzielcza 1,75
  Powłoki: MC
  Seria teleskopu: PowerSeeker
  Okres gwarancji: 36 mies.
 • Opinie

  • -
   Filip Rękawek,
   02.02.2012 napisał:
   Nie ma się czego bać. Wszystkie prawie marki są skupione w Chinach. Według mnie marka Celestron zapewnia bardzo dobrą jakość.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Scaiter,
   09.02.2009 napisał:
   Padołak-675x to brednia,w astronomi amatorskiej zadko sa warunki zeby dowalic powera 300x,Mam refraktor Vixena NP-80L i najkrotszy okular jaki posiadam to Soligora 9 mm i faze wenus widac wyraznie a to zaledwie 133x,na innych planetach narazie niemialem okazji przetestowac.
   Ocena opinii: 0
  • -
   martinkane,
   14.05.2008 napisał:
   Luneta niczego sobie,odstrasza jedno : Made in China.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Theocracy (R),
   18.11.2005 napisał:
   Mam ten teleskop od ok. 3 misięcy i bardzo dobrze mi się sprawuje. Stojak trochę trzęsie, ale nie narzekam :) Teraz rozglądam się właśnie za filtrami do nigo, bo bez nich ani rusz...
   Ocena opinii: 0
  • -
   mpp,
   16.10.2005 napisał:
   uzywam tego sprzętu od 6 miesięcy, za takie pieniądze nie nalezy spodziwać się cudów, ale przerwę Cassiniego widziałem...dodawany do zestawu okular k20 (kelner) jest bardzo przyzwoity, barlow i sr4 to smiecie. Statyw sprawuje się dobrze, choć ma luzy (nie ma cudów). Całość nie drży nawet przy większym wietrzyku... Koniecznie trzeba dokupić jescze jeden porządny okular np. plossl vixena 9mm ( własnie przez niego widziałem szczelinę). Największym mankamentem jest słabe, żeby nie powiedzieć złe wyczernienie całego tubusa i okularów. U mnie była prawdziwa dyskoteka! Po dodatkowym wyczernieniu (farbka i pędzelek za 5zł) jest ok. Lunetka celownicza to zabawka, ale po właściwym ustawienu pomoże znależć szukane obiekty. Podsumowanie: chinszczyzna, ale za przyzwoitą cenę. Nie oczekuj cudów, ale zabawa bedzię przednia.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Adallo,
   11.10.2005 napisał:
   Bardzo mi się podoba, że pan Delta (równie dobrze może to być użytkownik nie z tej firmy, ale wydaje mi się, że jednak w niej pracuje) udziela rzetelnych informacji na temat produktów i nie zamydla klientom oczu jak to robi konkurencja. Gratuluje i dziękuje w imieniu astro amatorów.
   Ocena opinii: 0
  • -
   nekja,
   03.10.2005 napisał:
   Cena i jakość wydają się bardzo dobre. Jednak niepokoi mnie jakość okularów i soczewki barlowa. Coś mi sie wydaje ze w zestawie za ta cene to śmiecie.
   Ocena opinii: 0
  Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Poleć produkt