Celestron | Ostatnie sztuki
Nasza cena: 4 699,00 zł


Producent: Celestron
Kod: STASENSE DOB 8
Symbol u dostawcy: 22470
Dostępność: Ostatnie sztuki
Czas realizacji [dni]: od 1
Koszt dostawy: od 0,00 zł - zobacz wszystkie
 • Opis

  Rewolucyjne zastosowanie aplikacji StarSense na smartfon
  Celestron wprowadził na rynek rewolucyjny teleskop StarSense Explorer. Jest to pierwszy teleskop, który wykorzystuje smartfon do analizy nocnego nieba w czasie rzeczywistym i tego co widać w okularze teleskopu. StarSense Explorer jest idealnym wyborem dla początkujących obserwatorów dzięki przyjaznej i intuicyjnej aplikacji. To tak, jakbyś miał swojego osobistego przewodnika po nocnym niebie.
  Obserwuj setki obiektów na Księżycu, pasy w atmosferze Jowisza, pierścienie Saturna, inne planety, jaśniejsze mgławice i galaktyki, gromady gwiazd i inne obiekty. Pod ciemnym niebem zobaczysz setki słabszych obiektów głębokiego nieba.

  Dokuj, uruchom, obserwuj
  Nie musisz znać nieba. Doświadczenie z teleskopem też nie jest wymagane. Dzięki StarSense Explorer lokalizowanie obiektów na niebie nigdy nie było łatwiejsze szybsze i dokładniejsze. Technologia rozpoznawania nieba StarSense wykorzystuje smartfon do analizowania wzorów gwiazd nad głową i obliczania jego pozycji w czasie rzeczywistym. W ciągu kilku minut od ustawienia teleskopu będziesz pewnie nawigować po niebie. Telefon należy umieścić w uchwycie StarSense, potem uruchamiamy aplikację StarSense Explorer. Po dopasowaniu osi optycznej kamery smartfona do osi optycznej teleskopu (procedura podobna do tej jaką wykonuje się z szukaczem w teleskopie) StarSense Explorer generuje listę aktualnie widocznych ciał niebieskich. Po wybraniu obiektu na ekranie pojawią się strzałki, prowadzące do odnalezienia obiektu na niebie. Kiedy obiekt jest gotowy do obejrzenia w okularze teleskopu, tarcza na ekranie smartfona w której znajduje się szukany obiekt zmienia kolor na zielony.
  StarSense Explorer współpracuje z większością nowoczesnych smart fonów. Listę zgodnych smartfonów znajdziesz pod linkiem: https://starsenseexplorer.simcur.com/

  System rozpoznawania układów gwiazd
  StarSense Explorer wykorzystuje technologię LISA oraz smartfon aby dokładnie określić w którym kierunku teleskop jest skierowany na nocne niebo. Algorytm LISA jest podobny do tych których satelity używają do prawidłowej orientacji. Pomaga on aplikacji dopasować wzory gwiazd, które widzi smartfon do wewnętrznej bazy danych. Inne aplikacje astronomiczne na smartfon nie są tak dokładne jak technologia LISA gdyż wykorzystują wyłącznie żyroskopy i akcelerometry telefonu. Żadna inna aplikacja nie jest w stanie dokładnie określić kiedy cel jest widoczny w okularze.

  Wysokiej jakości baza montażu

  Ultra stabilna podstawa Dobsona zapewnia solidną bazę dla StarSense Explorer. Posiada łożyska w osi pionowej o dużej średnicy z regulowanym oporem, teflonowe łożyska w osi poziomej oraz wzmocnienia na bocznych panelach dla dodatkowej stabilności. Łożyska wysokościowe zapewniają płynny ruch góra-dół. Uchwyt na tubie teleskopu pozwala precyzyjnie wycelować teleskop bez wprowadzania ciepła z rąk do układu optycznego poprzez chwytanie za front tubusu.

   

  Olśniewające widoki dzięki wysokiej jakości optyce

  Dzięki dużemu 8-calowemu reflektorowi Newtona teleskop ten ma wystarczającą zdolność zbierania światła, aby wydobyć imponujące szczegóły obiektów astronomicznych, a jednocześnie jest niezwykle przenośny. Możesz oczekiwać ostrych, jasnych widoków czterech księżyców galileuszowych Jowisza, jego pasów chmur i Wielkiej Czerwonej Plamy, pierścieni Saturna, gazowej poświaty Mgławicy Oriona, pasów pyłu w Mgławicy Laguna i naszej sąsiedniej galaktyki, Andromedy.

  Wszystkie powierzchnie lustrzane są pokryte powłokami optycznymi XLT, które wyraźnie zwiększają kontrast i przepustowość światła, zapewniając jaśniejsze widoki. Dzięki XLT będziesz mógł dostrzec subtelne szczegóły podczas obserwacji Księżyca i planet, a także słabych galaktyk i mgławic. Lustra są wykonane ze szkła optycznego o niskiej rozszerzalności cieplnej, co pomaga zapewnić najlepsze obrazy w zmiennych warunkach otoczenia.

  Ten teleskop jest również dostarczany z wysokiej jakości 2" wyciągiem Crayforda.W zestawie znajduje się również adapter z 2" na 1,25" oraz extender 2", dzięki czemu można używać praktycznie każdego okularu teleskopu 1,25" lub 2" z teleskopem StarSense Explorer Dobson 8". W zestawie znajduje się również okular 25 mm Plossl aby móc rozpocząć obserwacje bezpośrednio po wyjęciu z pudełka.

 • Dane techniczne

  Układ optyczny teleskopu: Newton
  Typ montażu: Dobson
  Apertura 203 mm
  Ogniskowa 1200 mm
  Światłosiła 6,0
  Zasięg gwiazdowy 14,2 magnitudo
  Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego) 841 x
  Maksymalne użyteczne powiększenie 300 x
  Masa montażu: 10,30 kg
  Masa tubusu: 9,34 kg
  Masa całkowita: 19,70 kg
  Wysokość podstawy Dobsona: 686 mm
  Długość tuby: 1180 mm
  Średnica tuby: 241 mm
  Sterowanie montażem: ręczne
  Ogniskowe okularów / powiększenie: 25mm / 48x
  Rodzaj wyciągu okularowego: Crayford
  Średnica wyciągu okularowego: 2" z redukcją na 1,25 "
  Szukacz: red dot (StarPointer)
  Średnica zwierciadła wtórnego: 47 mm
  Maksymalna zdolność rozdzielcza 0,68
  Powłoki: StarBright XLT
  Seria teleskopu: Explorer DX
  Okres gwarancji: 24 mies.
 • Opinie

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Poleć produkt