Celestron | Na zamówienie
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Producent: Celestron
Kod: TUBA RASA 36
Symbol u dostawcy: 91077
Dostępność: Na zamówienie
 • Opis

  Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph (RASA) to ekonomiczny system optyczny do obserwacji przestrzeni kosmicznej, orientacji w przestrzeni kosmicznej (SSA), innych zastosowań naukowych i zaawansowanego astrofotografowania w szerokim polu. Oferuje bezprecedensową wartość w zakresie przysłony, szybkości, pola widzenia i wydajności optycznej.

  Konstrukcja RASA ma wygodną zewnętrzną lokalizację przechwytywania obrazu z ogniskiem głównym z płaską płaszczyzną ogniskowania, zapewniając małe rozmiary plamek na krawędzi szerokiego pola. Rezultatem są obrazy wolne od wad optycznych, takich jak krzywizna pola, koma pozaosiowa i astygmatyzm.

  Zaprojektowany wyłącznie do astrofotografii, nie może być używany wizualnie. Płaszczyzna ogniskowania w podstawowym ustawieniu ostrości znajduje się z przodu układu optycznego, więc nie można użyć tradycyjnego okularu. 

   

  Wersja z aperturą 36 cm jest największym modelem RASA Celestron; jest to największy i najszybszy (f/2.2) instrument optyczny tego typu dostępny „od ręki”. W przeciwieństwie do większości teleskopów, które skupiają tylko światło widzialne (400-700 nm), RASA 36 cm skupia w rozszerzonym zakresie widmowym (400-900 nm), umożliwiając wykrycie jaśniejszego sygnału przez czujnik kamery. RASA 36 cm posiada również przeprojektowany system ustawiania ostrości, który zapewnia łatwe i stabilne ustawianie ostrości.

  Duża odległość ogniskowania tylnego RASA 36 cm (backfocus 77,5 mm) umożliwia zastosowanie szerokiej gamy matryc. Poprzez zastosowanie odpowiednich adapterów i kamer można uzyskać pole widzenia nawet 4,4 stopnia.

   

  Ważny wymóg dotyczący frachtu

  RASA 36 to profesjonalny instrument o wysokiej precyzji. Jest produkowany i dostosowywany do rygorystycznych standardów, aby zapewnić wyjątkową wydajność optyczną. Teleskop został zapakowany, aby zapewnić jego kolimację i wynikającą z tego wydajność podczas transportu. Jednak ze względu na wagę, rozmiar i znane obciążenia związane z wysyłką przesyłek kurierskich firma Celestron ustaliła, że ​​idealnym transportem jest dostawa na paletach za pośrednictwem frachtu samochodowego LTL. W przypadku wszystkich dostaw krajowych Celestron wysyła tą metodą. Wymagamy również tej metody wysyłki dla wszystkich dostaw od dealerów Celestron do klientów końcowych.

 • Dane techniczne

  Zakres spektralny: 400 -900 nm
  Wyposażenie:
  • pojemnik na baterie
  • adapter M48 do mocowania kamery
  Układ optyczny teleskopu: Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph
  Apertura 355 mm
  Ogniskowa 790 mm
  Światłosiła 2.2
  Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego) 2581 x
  Masa tubusu: 34 kg
  Długość tuby: 1080 mm
  Średnica tuby: 406 mm
  Sposób mocowania tuby: Dovetail Losmandy
  Rodzaj wyciągu okularowego: SCT/MAK
  Obstrukcja centralna (44%) 158 mm
  Maksymalna zdolność rozdzielcza (Rayleigh) 0,39" (Dawes) 0,36
  Powłoki: StarBright XLT
  Seria teleskopu: Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph (RASA)
  krążek iluminacji: 60,1 mm
  rozmiar plamki: < 6.3 μm RMS
 • Opinie

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane