Celestron | Ostatnie sztuki
Nasza cena: 1 699,00 zł


Producent: Celestron
Kod: HUMMINGBIRD 7-22X50
Symbol u dostawcy: 52307
Średnia ocena: 2 4.0000 Luneta obserwacyjna Celestron HummingBird 7-22x50 ED - oceń
Dostępność: Ostatnie sztuki
Czas realizacji [dni]: od 1
Koszt dostawy: od 0,00 zł - zobacz wszystkie
Cena katalogowa: 1 699,00 zł
 • Opis

  Nazwa Hummingbird z angielskiego oznacza koliber. Nowe lunety obserwacyjne Celestron posiadają wszystkie cechy, jakimi legitymują się te małe ptaszki: bardzo małe, wręcz mikroskopijne rozmiary, wielka mobilność (ruchliwość) i umiejętność pokonywania znacznych odległości w odniesieniu do swojego rozmiaru. Lunetę Celestron Hummingbird można bez przeszkód i w każdej chwili zabrać i za dom, i nawet na najdłuższą wyprawę.

  Mikroskopijne lunety obserwacyjne wykorzystują obiektywy ze szkła ED, to dzięki niemu miały szansę powstać - szkło niskodyspersyjne pozwala osiągnąć wysoką jakość obrazu pozbawionego aberracji chromatycznej (uciążliwych, kolorowych obwódek wokół kontrastowych obiektów) nawet przy wyjątkowo krótkiej ogniskowej. Tak mała ogniskowa z kolei pozwala być lunecie Hummingbird tak mikroskopijną, że mieści się w dłoni i w kieszeni płaszcza.

  Wyposażona w okular 1,25 cala o zmiennej ogniskowej (zoom) i regulowanej muszli ocznej, pozwala wygodnie dostosować powiększenie do aktualnie oglądanego obiektu. Minimalne powiększenie wynosi zaledwie 7-9x, przez co nic nie stoi na przeszkodzie by obserwować nią bez użycia statywu i podczas wieczornych wypraw, gdyż obraz jest wtedy wyjątkowo jasny i klarowny. Jest to zasługa powłok wielowarstwowych FMC. Z kolei jeśli będą potrzebne większe powiększenia, dzięki niezrównanej lekkości i mobilności, dla tej lunety wystarczy mały monopod z mocowaniem 1/4 cala. Wspomniane powłoki i optyka ED zapewni wtedy doskonale kontrastowy, czysty i barwny obraz.

  Standard mocowania okularu z zestawu wynoszący 1,25 cala, pozwala na łatwą wymianę na inne okulary tego typu, co otwiera przed użytkownikami Humminigbirda nieograniczone możliwości doboru dodatkowych okularów astronomicznych najwyższej jakości.

 • Dane techniczne

  Minimalne powiększenie: 7 x
  Maksymalne powiększenie: 22 x
  Źrenica wyjściowa: 6.7 ~ 2.2 mm
  Odległość od oka 15 mm
  Kątowe pole widzenia: 5.07 ~ 2.22 °
  Powłoki: FMC
  Wyposażenie:
  • Instrukcja obsługi
  • Pokrowiec umożliwiający obserwacje
  • Ściereczka do optyki
  Waga w kg: 0.540 kg
  Okres gwarancji: 36 mies.
 • Opinie

  • -
   Zbychu65,
   16.05.2022 napisał:
   Niby koliberek a daje radę! Polecam - mała kompaktowa a robi robotę lux!
   Ocena opinii: 0
  • -
   Remek,
   16.05.2022 napisał:
   Poręczna i uniwersalna
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane
 • Poleć produkt