Celestron | Na zamówienie
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Producent: Celestron
Kod: CGX-L 1100 HD
Numer katalogowy 12076
Dostępność: Na zamówienie
 • Opis

  TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

  Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

  Teleskopy z serii CGX-L wyposażone są w doskonały montaż paralaktyczny Celestron CGX-L, który jest ulepszoną wersją montażu CGX. Znajdziemy tu teleskopy Schmidta-Cassegraina o aperturach 9,25", 11" i 14" oraz zaawansowany astrograf Rowe-Ackermana o aperturze 11".

  Tubus teleskopu

  Najwyższej klasy teleskop CGX-L 1100 HD w układzie optycznym Schmidt-Cassegrain wyposażony w doskonałe powłoki optyczne StarBright XLT oraz skomputeryzowany montaż paralaktyczny CGX-L. Teleskop systemu Schmidta-Cassegraina o średnicy 279mm (11") i ogniskowej 2800mm. Mimo dużej apertury, teleskop ten jest dość kompaktowy, a jego użyteczność jest wysoka. Po wyposażeniu w T-Adapter i T-Ring tubus może być wykorzystany w roli wydajnego astrografu. Teleskop systemu Schmidta jest sprzętem o uniwersalnej światłosile i dużej ogniskowej. Wielką zaletą takiego teleskopu jest możliwość znacznego wysunięcia ogniska poza tubus, co umożliwia zastosowanie elementów o dużej drodze optycznej – nasadek binokularowych, kół filtrowych, nasadek flip-mirror, reduktorów ogniskowej itp.

  Nowatorska optyka EdgeHD

  Nowatorski teleskop systemu Schmidta-Cassegraina w wersji aplanatycznej ze zmodyfikowaną asferyczną płytą korekcyjną i nowoczesnymi powłokami StarBright XLT. Nowa technologia oznaczana jako EDGE-HD pozwala na uzyskiwanie płaskiego i pozbawionego wad pola widzenia idealnego do celów astrofotograficznych. Nowy system w szczególności redukuje komę i poprawia rozdzielczość na skraju pola widzenia. Technologia ta pozwala na uzyskiwanie doskonałych rezultatów nawet w przypadku wielkoformatowych kamer CCD - prawidłowe obrazy uzyskiwane są nawet dla matryc o przekątnej 52mm. W porównaniu do standardowych tub optycznych tuby EDGE HD mają też szereg udogodnień mechanicznych. Poprawiono m.in. mocowanie zwierciadła głównego eliminując tzw. mirror shift (kiwanie się zwierciadła). W tylnej części tubusu umieszczono otwory wentylacyjne ze specjalnymi filtrami zapobiegającymi dostawaniu się kurzu do środka tubusu. Ponadto otwory te przyspieszają proces wyrównywania temperatury wewnątrz tuby z temperaturą otoczenia co ma kapitalne znaczenie dla jakości uzyskiwanego obrazu. Wszystkie teleskopy EDGE-HD wyposażone są w system Fastar pozwalający na umieszczenie kamery CCD bezpośrednio w ognisku pierwotnym teleskopu. Uproszczona została też procedura kolimacji, którą można teraz wykonać pokrętłami bez użycia narzędzi.

  Montaż

  Jest to rozwinięcie montażu Celestron CGX - następcy sprawdzonego montażu Celestron CGEM. Zwiększona do aż 34 kg nośność przy wadze głowicy 21 kg, potężny trójnóg z 70-mm średnicy nogami ze stali nierdzewnej, ślimacznica osi rektascensji o średnicy aż 144 mm, 270-mm długości siodło standardu Vixen / Losmandy, czy masywny pręt przeciwwagi o średnicy 31,5 mm  robią wrażenie. Standardowo, w wyposażeniu znajduje się napęd z przełożeniem wykorzystującym pasek, optyczne i mechaniczne limitery, znaczniki pozycji startowej oraz aż 4 porty AUX.

  Teleskopy z serii CGX-L

  Teleskop Celestron CGX-L 1100
  Teleskop Celestron CGX-L 1100 HD
  Teleskop Celestron CGX-L 1400
  Teleskop Celestron CGX-L 1400 HD
  Teleskop Celestron CGX-L 925
  Teleskop Celestron CGX-L 925 HD
  Teleskop CGX-L 1100 Rowe-Ackerman

 • Dane techniczne

  Wyposażenie:
  • 2x przeciwwagi 10 kg
  • adapter zasilający do gniazda zapalniczki 12V
  • głowica montażu CGX
  • nasadka kątowa lustrzana 2"
  • okular Luminos 23 mm
  • pilot Celestron NexStar+
  • statyw stalowy 2.75"
  • szukacz 9x50 z mocowaniem Celestron
  • tuba optyczna
  Układ optyczny teleskopu: Schmidt-Cassegrain
  Typ montażu Paralaktyczny
  Apertura 279 mm
  Ogniskowa 2800 mm
  Światłosiła 10,0
  Zasięg gwiazdowy 15,7 magnitudo
  Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego) 1589 x
  Maksymalne użyteczne powiększenie 419 x
  Masa montażu: 21,3 kg
  Masa tubusu: 13,0 kg
  Przeciwwagi: 2 x 10 kg
  Wysokość statywu: 91 - 134 mm
  Rodzaj statywu: stalowy 2,75
  Długość tuby: 610 mm
  Sterowanie montażem: NexStar Go-To
  Sposób mocowania tuby: Montaże CGE
  Ogniskowe okularów / powiększenie: 23mm/122x
  Rodzaj wyciągu okularowego: SCT/MAK
  Średnica wyciągu okularowego: 2 "
  Nasadka kątowa: lustrzana 1,25" / 90 °
  Szukacz: optyczny 9x50 prosty
  Obstrukcja centralna 95 mm
  Maksymalna zdolność rozdzielcza 0,50
  Powłoki: StarBright XLT
  Seria teleskopu: CGX-L
  Okres gwarancji: 36 mies.
 • Opinie

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane